Rubiko Kubo išradėjas ir kubo istorija

Rubiko Kubo išradėjas ir kubo istorija

Visi žinome populiaru galvosukį  „Rubiko kubą“ , bet ar žinote kokiomis aplinkybėmis ir kodėl buvo išrastas, ir ar žinote kas yra išradėjas šio sunkiai perprantamo galvosūkio? Ne? Tai tada sužinosime dabar.

Erno Rubik Genius Gala 2014   Erno Rubik , tai žymus Vengrų skulptorius, išradėjas ir architektūros profesorius, kuris išrado populiarujį galvosųkį  „Rubiko kubą“.Išradėjas gimė Vengrijoje, Budapešte liepos 13-ają, 1944 metais , kaip tik per antrajį pasaulinį karą. Jo tėvai taip pat nebuvo eiliniai žmonės. Tėvas Lėktuvų inžinierius  Esztergom lėktuvų gamykloje, o jo motina , Magdolna Szanto, buvo poetė.
Rubikas 1967metais techniniame universitete (Muszaki Egyetem) buvo paaukštintas statybos techniku ir pradėjo skulptūrų ir interjero architektūros magistratūrą. Apie 1970 metus jis dirbo architektu ir tapo Budapešto taikomosios dailės mokyklos profesoriumi. Kaip matote jis praleido visą savo gyvenimą Vengrijoje.

 

Rubiko kubas 

     Galvosūkis , „Rubiko kubas“ atsirado visai idomiomis aplinkybėmis. Erno siekė savo mokiniams surasti mokymo priemonę padėti išmokti 3D objektus ir taip ,1974 metais, sukūrė „Rubiko kubą“ , bet šis pavadinimas buvo sugalvotas vėliau iki tol jis buvo vadinamas „Magic Cube“ – „Magiškasis kubas“.Neužilgo 1975 metais jo išradimas buvo užpatentuotas Vengrijoje , patentas - HU170062, bet tai nebuvo tarptautinis patentas.Pirmosios ir bandomosios „Magic Cube“ partijos buvo pagamintos 1977 metais ir paleistos į prekybą Budapešto žaislų parduotuvėse.Vėliau ,1979 metais, rugsėjį , buvo pasirašyta sutartis su „Ideal Toys“ , kad „Magic Cube“ būtu pardavinėjamas visose pasaulio šalyse.Ir ,1980 metais, „Ideal Toys“ nusprendė pervardinti „Magic Cube“ į kitokį pavadinimą, buvo svarstomi tokie pavadinimai : „The Gordhian Knot“ – „Gordijos mazgas“ ir „Inca Gold“ – „Inkų auksas“ , tačiau kompanija atmetė tuos pavadinimus ir nusprendė pavadinti galvosūkį pavadinimu : „Rubik‘s Cube“ – „Rubiko Kubas“ ir pirmoji „Rubiko Kubu“ partija buvo eksportuota tiesiai iš Vengrijos.

 

Galvosūkis 9 dešimtmečio pradžioje pasiekė aukščiausią populiarumo tašką ir tapo popkultūros simboliu. Net 1980 iki 1982 metais buvo parduota daugiau kaip 100 000 000 000 „Rubiko kubų“. 1980 ir 1981-aisias galvosūkis gavo „BATR“ – Toy of the Year, kaip geriausias metų žaislas.1981 metais mokinys ,Patrick Bossert, iš Didžiosios Britanijos kuriam buvo tik 12 metų parašė knygą pavadinimu – „You Can Do The Cube“ su savo sugalvotais „Rubiko kubo“ spredimo būdais ir ši knyga pasaulyje sulaukė nemažo populiarumo.

Author:

Leave a comment

Please note, comments must be approved before they are published